Mikołaj Markiewicz
Mikołaj Markiewicz

Twórca metody Trening Widzenia®, psycholog, trener i terapeuta wzroku. Usprawnianiem widzenia zajmuje się od ponad 35 lat. Pracuje w Polsce, Europie Zachodniej i w USA.

więcej...
Subskrypcja newslettera

Dla osób indywidualnych

 • poprawa widzenia,ćwiczenia wzroku,trening widzenia,wady wzroku,słaby wzrok,krótkowzroczność,dalekowzroczność,zmęczenie oczu,warsztaty,trening wzroku,trenowanie widzenia,poprawa wzroku,neuro-rehabilitacja,naprawa wzroku

To zajęcia dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak ćwiczyć i dbać i poprawić wzrok; dla osób dorosłych, młodzieży i  dzieci. Uczestnicy uczą się jak powstrzymać pogłębianie się wady wzroku (czy innych problemów z widzeniem) i co robić, żeby widzieć wyraźniej. Zazwyczaj większość uczestników już w trakcie zajęć doświadcza poprawy ostrości wzroku.

Uczestnicy zazwyczaj mają wady wzroku (krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm i presbyopię – konieczność założenia okularów do czytania  po 40 roku życia).  W zajęciach mogą uczestniczyć też osoby słabowidzące i mające choroby oczu (pod warunkiem, że są jednocześnie pod kontrolą lekarza; prowadzący  uczą pozamedycznych sposobów dbania o oczy możliwych do zastosowania przez każdego we własnym zakresie).

W przypadku dzieci pomagamy zatrzymać pogłębianie się wady wzroku i przezwyciężyć problemy ze wzrokiem, które powodują trudności w nauce. Wiele dzieci, które trafiły na zajęcia zaraz po tym, jak zapisano im  pierwsze okulary po warsztatach znowu widzi ostro i nigdy potem nie potrzebuje okularów.

Uczestnicy otrzymują indywidualne plany ćwiczeń.

 

Forma warsztatów:

Zajęcia trwają 2 dni (sobota - niedziela w godzinach 11.00 - 17.30). Zajęcia mają bardzo praktyczny charakter – nastawione są na doświadczenie oraz naukę ćwiczeń i technik pracy ze wzrokiem. Przekazywana wiedza umożliwia zrozumienie doświadczanych  problemów i sposobów ich przezwyciężania lecz to teoretyczne omówienie ograniczone jest do minimum i dopasowane do potrzeb uczestników danej grupy.

 

Miejsce i terminy warsztatów:

Warszawa lub inne miasta. Terminy i miejsca najbliższych warsztatów dostępne są na stronie Aktualności.

 

Uczestnikom zapewniamy:

 • materiały szkoleniowe z opisami wybranych ćwiczeń oraz pomoce do ćwiczeń,
 • indywidualne wskazówki i opracowanie programu ćwiczeń.

 

Efekty:

 • zmniejszenie wady wzroku,
 • zahamowanie pogłębiania się wady wzroku,
 • umiejętność dłuższej pracy z komputerem, czytania czy pisania, bez zmęczenia wzroku,
 • poznanie technik pracy ze wzrokiem i ukształtowanie nowych nawyków używania oczu,
 • uruchomienie rezerw tkwiących w mózgu i oczach,
 • spowolnienie procesów chorobowych,
 • odblokowanie pełnego potencjału do uczenia się,
 • profilaktyka wad wzroku i dolegliwości oczu.

Aby utrzymać i zwiększyć efekty zajęć uczestnicy powinni przez kilka tygodni po zajęciach regularnie wykonywać ćwiczenia, zazwyczaj dwa razy dziennie po 5 - 10 minut.

 

Cena warsztatów 2 dniowych:

320 złotych (jeśli zajęcia odbywają się w Warszawie).

 

Liczba uczestników:

12-19 osób 

 

Prowadzący:

Warsztaty prowadzi Mikołaj Markiewicz.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą zapraszamy do przesłania zgłoszenia poprzez nasz formularz kontaktowy. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania oraz prześlemy Państwu szczegółową ofertę warsztatów.