Mikołaj Markiewicz
Mikołaj Markiewicz

Twórca metody Trening Widzenia®, psycholog, trener i terapeuta wzroku. Usprawnianiem widzenia zajmuje się od ponad 35 lat. Pracuje w Polsce, Europie Zachodniej i w USA..

więcej...
Subskrypcja newslettera

Test wzroku

Efekty szkoleń

Trening Widzenia® stosowany jest jako pomoc w wielu dolegliwościach związanych z widzeniem.

EFEKTY TRENINGU WIDZENIA® TO:

Zmniejszenie wady wzroku
Ten efekt Treningu Widzenia zazwyczaj wzbudza największe zainteresowanie. Nasze doświadczenia pokazują, że 80-90% uczestników kończących zajęcia widzi wyraźniej. U niektórych poprawa ostrości widzenia następuje bardzo szybko i potwierdzona jest badaniem okulistycznym (zmniejszenie ilości dioptrii), inni, żeby osiągnąć znaczącą poprawę, muszą dłużej wykonywać ćwiczenia. Efekty zależą od indywidualnych predyspozycji uczestników.

Wada wzroku przestaje się pogłębiać
Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzieci, często już po pierwszych zajęciach, widzą lepiej i wada przestaje się pogłębiać. Dla dzieci, u których z roku na rok pogarsza się wzrok to ogromny sukces.

Łatwość patrzenia, zniknięcie napięcia w oczach

Umiejętność dłuższej pracy z komputerem bez zmęczenia oczu

Uruchomienie rezerw tkwiących w oczach i mózgu Dzięki Treningowi Widzenia można tego dokonać szybko i skutecznie. Rezerwy takie posiadają praktycznie wszyscy.

Poznanie i wprowadzenie w nawyk technik pracy ze wzrokiem

 

Poprawa widzenia w znacznym stopniu zależy od nas samych. Podczas zajęć poznasz wiele ćwiczeń i technik. Sukces jednak w większym stopniu zależy od zmiany nawyków patrzenia, niż od regularnego wykonywania ćwiczeń.

Ćwiczenie konieczne jest na początku pracy nad poprawą widzenia – należy je wykonywać przez kilka tygodni. Ma to zasadnicze znaczenie – pozwala uczestnikom doświadczyć, że poprawa widzenia zależy od nich samych. Po tym okresie nawyki dobrego patrzenia są już tak utrwalone, że ćwiczyć trzeba tylko w wyjątkowych sytuacjach – kiedy oczy są szczególnie zmęczone, a przez to gorzej widzimy.

Więcej na temat efektów Treningu Widzenia patrz BADANIA.